Parti

Yemek organizasyonları genellikle başka bir kutlamanın alt başlığıdır. partilerde yemek organizasyonları başlıca davet biçimlerindendir. Aile ya da yakın arkadaşlar arasında yapılan kutlamalarda yeterince göze çarpmasa da yemek organizasyonu davetli sayısına paralel olarak altından kalkması oldukça güç bir iş haline gelebilir.

İşte bu noktada da devreye firmamız Mitoli Catering ve Organizasyon gibi profesyonel catering hizmeti sunan firmalar devreye girer. Bütün işi tek başına üstlendiğinizi düşündüğünüzde devreye bir ekibin girip sizin için aklınıza gelebilecek her ayrıntıyı hallettiğini düşünürseniz, bunun ne kadar doğru bir seçim olacağını da tahmin edebilirsiniz. Gerçekten de catering firmaları, menünün oluşturulmasından malzeme temini, yemeklerin hazırlanması, nakliyatı v servisi gibi her aşamada yanınızda olur. Bu da size yemeğin diğer ayrıntılarıyla rahatça ilgilenebilmeniz, hazırlanmanız ve konuklarınızla daha fazla vakit geçirebilmeniz için imkân sağlar.

Profesyonel bir ekiple çalışıldığında, yemek organizasyonunun onların istekleri doğrultusunda ilerleyeceği şeklinde yanlış bir fikre kapılmayın. Dilerseniz sandviç ve salatadan oluşan, dilerseniz üç ana yemekli büyük bir menünün ikram edildiği çok farklı yemek organizasyonları düzenleyebilirsiniz. Temalı bir yemek organizasyonu hazırlayabilir ya da ev de yaptığınız bir kutlama için Osmanlı yemeklerinden oluşan bir menüyle misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

Sizin dikkat etmeniz gereken konular davetli sayınızı doğru olarak belirlemek ve bunun dışında ne istediğinize karar vermektir. Yemeklerin bir provası sizler için hazırlanır ve tadarak, organizasyon sırasında nelerin servis edileceğini test etmiş olursunuz. Böylelikle organizasyon günü bir sürprizle karşılaşmaz ve catering firmasıyla anlaşmazlığa düşmezsiniz.

Catering firmasıyla çalışıyor olduktan sonra yemeğinizi de gönlünüzden geçen bir mekana taşımakta serbestsiniz. Yemek hizmeti verilmeyen tarihi mekânlar, kulüpler, özel bahçeler için caterin firması size tüm servis olanaklarını sunabilir. Hatta portatif bir mutfakla yemeklerin sıcak kalması ya da taze hazırlanması gereken yemeklerin orada hemen pişirilmesi de mümkün olur. Yemek hizmetinin yanı sıra masa, sandalye, servis ve süsleme gibi ihtiyaçlarınız da Mitoli Catering’ten sağlayabilirsiniz.